Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 553
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
porównywalnych danych w naszych publikacjach statystycznych uniemożliwia przeprowadzenia pełnej analizy porównawczej, ani też dokonania wyboru takich reprezentantów, które najlepiej oddawałyby zmiany strukturalne. W tablicy 1 produkcję charakteryzują takie grupy, jak surowcowo-energetyczna (wraz ze stalą surową i aluminium) oraz przetwórcza, w której motoryzację charakteryzują samochody i kauczuk syntetyczny, nowoczesną chemię - tworzywa sztuczne, a żeglugę - statki.
Z tablicy tej wynika, że w okresie 18 lat w gospodarce japońskiej istotnie zaszły zmiany strukturalne. Udział Japonii w światowej produkcji zmalał tylko w jednym przypadku, to jest w produkcji surowców energetycznych (węgla). We wszystkich pozostałych przypadkach objętych analizą wzrósł on i to znacznie.
Tu nie ma
porównywalnych danych w naszych publikacjach statystycznych uniemożliwia przeprowadzenia pełnej analizy porównawczej,&lt;/&gt; ani też dokonania wyboru takich reprezentantów, które najlepiej oddawałyby zmiany strukturalne. W &lt;hi rend="bold"&gt;tablicy 1&lt;/&gt; produkcję charakteryzują takie grupy, jak surowcowo-energetyczna (wraz ze stalą surową i aluminium) oraz przetwórcza, w której motoryzację charakteryzują samochody i kauczuk syntetyczny, nowoczesną chemię - tworzywa sztuczne, a żeglugę - statki.<br> Z tablicy tej wynika, że w okresie 18 lat &lt;hi rend="bold"&gt;w gospodarce japońskiej&lt;/&gt; istotnie zaszły zmiany strukturalne. Udział Japonii w światowej produkcji zmalał tylko w jednym przypadku, to jest w produkcji surowców energetycznych (węgla). We wszystkich pozostałych przypadkach objętych analizą wzrósł on i to znacznie.<br> Tu nie ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego