Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
rotacyjną.
Koła kosiarki powinny być możliwie szerokie i duże, aby nie ugniatały zanadto murawy i gleby na trawniku. Małe i wąskie koła mogą pozostawiać głębokie ślady na miękkiej ziemi.
Obudowa kosiarki narażona jest na uderzenia kamieni i grudek ziemi. Dlatego powinna być masywna, wykonana z dobrej stali, aluminium lub wytrzymałego tworzywa, np. z ABS.
Rodzaj przyrządu tnącego zależy od typu urządzenia. W niektórych kosiarkach wykorzystano zasadę działania zwykłych nożyczek (bębnowe) lub szabli (rotacyjne i żyłkowe). Dokładniej ścinają trawę kosiarki bębnowe.
We wszystkich kosiarkach noże wykonują ruch obrotowy. W kosiarce bębnowej prędkość obracającego się noża nie wpływa na jakość koszenia, inaczej niż
rotacyjną.<br> Koła kosiarki powinny być możliwie szerokie i duże, aby nie ugniatały zanadto murawy i gleby na trawniku. Małe i wąskie koła mogą pozostawiać głębokie ślady na miękkiej ziemi.<br> Obudowa kosiarki narażona jest na uderzenia kamieni i grudek ziemi. Dlatego powinna być masywna, wykonana z dobrej stali, aluminium lub wytrzymałego tworzywa, np. z ABS.<br>Rodzaj przyrządu tnącego zależy od typu urządzenia. W niektórych kosiarkach wykorzystano zasadę działania zwykłych nożyczek (bębnowe) lub szabli (rotacyjne i żyłkowe). Dokładniej ścinają trawę kosiarki bębnowe.<br>We wszystkich kosiarkach noże wykonują ruch obrotowy. W kosiarce bębnowej prędkość obracającego się noża nie wpływa na jakość koszenia, inaczej niż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego