Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
zależności od logarytmu zasięgu (rys. 3.7) bądź od logarytmu energii dla członów tego samego szeregu promieniotwórczego stanowi linię prostą ((...))
Podwojenie energii rozpadu może zmniejszyć okres półtrwania o czynnik 1020, jak widać z tab. 3.1. Dodatkowym przykładem skrajnych granic, w jakich mogą zmieniać się energie i półokresy, jest ((...)) Dla typowych emiterów - aktynidów - energie są zawarte w węższych granicach 57 MeV. Na rysunku 3.7 przedstawiono zależności Geigera-Nuttala dla trzech naturalnych szeregów promieniotwórczych.

3.1.2. Efekt tunelowy

Zjawisko emisji staje się szczególnie ciekawe, gdy porówna się samorzutną emisję cząstek z jądra z rozpraszaniem cząstek przez jądro.
Najszybsze nawet cząstki
zależności od logarytmu zasięgu (rys. 3.7) bądź od logarytmu energii dla członów tego samego szeregu promieniotwórczego stanowi linię prostą ((...))<br> Podwojenie energii rozpadu może zmniejszyć okres półtrwania o czynnik 1020, jak widać z tab. 3.1. Dodatkowym przykładem skrajnych granic, w jakich mogą zmieniać się energie i półokresy, jest ((...)) Dla typowych emiterów - aktynidów - energie są zawarte w węższych granicach 57 MeV. Na rysunku 3.7 przedstawiono zależności Geigera-Nuttala dla trzech naturalnych szeregów promieniotwórczych.<br><br>&lt;tit&gt;3.1.2. Efekt tunelowy&lt;/&gt;<br><br> Zjawisko emisji staje się szczególnie ciekawe, gdy porówna się samorzutną emisję cząstek z jądra z rozpraszaniem cząstek przez jądro.<br> Najszybsze nawet cząstki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego