Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
politycznie nawiązujący do symboliki PRL oraz do obecnych aspiracji Polski do wejścia do UE - powiedział w czwartek autor spektaklu.
(PAP)Kolekcja monet trafiła do muzeum

Muzeum Lubaczów wzbogacił się o unikatową kolekcję monet z pierwszej połowy XVII w. Interesujące są okoliczności, w jakich eksponaty te trafiły do muzeum.
W czerwcu ub.r w Lublińcu Starym trzech mężczyzn przywłaszczyło sobie 100 monet znalezionych przy budowie szamba. Większość z nich zdążyli sprzedać. Ostatecznie policji udało się odzyskać 35 cennych monet, które trafiły do Muzeum w Lubaczowie.
(pap)Polacy nadal nie są zbyt gorliwymi czytelnikami

46 procent Polaków w ogóle nie czyta książek, a
politycznie nawiązujący do symboliki PRL oraz do obecnych aspiracji Polski do wejścia do UE - powiedział w czwartek autor spektaklu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kolekcja monet trafiła do muzeum&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Muzeum&lt;/&gt; Lubaczów wzbogacił się o unikatową kolekcję monet z pierwszej połowy XVII w. Interesujące są okoliczności, w jakich eksponaty te trafiły do muzeum.<br>W czerwcu ub.r w Lublińcu Starym trzech mężczyzn przywłaszczyło sobie 100 monet znalezionych przy budowie szamba. Większość z nich zdążyli sprzedać. Ostatecznie policji udało się odzyskać 35 cennych monet, które trafiły do Muzeum w Lubaczowie.<br>&lt;au&gt;(pap)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Polacy nadal nie są zbyt gorliwymi czytelnikami&lt;/&gt;<br><br>46 procent Polaków w ogóle nie czyta książek, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego