Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
znane i czytywane także na Podhalu. Stawia ono sobie za cel kultywowanie tradycji i kultury podhalańskiej wśród emigrantów polskich w USA. Numer 1998-2 (Vol. 51) tego periodyku poświęcony został prawie w całości interesującej, w kraju wydanej książce Gronków i gronkowianie (praca zbiorowa) oraz festynowi, który odbył się 26 lipca ub. w Gronkowie w celu promocji owej monografii.
Jedną z kolumn wspomnianego numeru "T.O." zajęło kalendarium historii Gronkowa od czasów najdawniejszych po wiosnę 1998 r. włącznie. Fragment tego kalendarium, odnoszący się do lat 1782-1846, brzmi następująco:
"Z chwilą śmierci w 1782 roku ostatniego dzierżawcy starostwa czorsztyńskiego, władze austriackie dokonały
znane i czytywane także na Podhalu. Stawia ono sobie za cel kultywowanie tradycji i kultury podhalańskiej wśród emigrantów polskich w USA. Numer 1998-2 (Vol. 51) tego periodyku poświęcony został prawie w całości interesującej, w kraju wydanej książce Gronków i gronkowianie (praca zbiorowa) oraz festynowi, który odbył się 26 lipca ub. w Gronkowie w celu promocji owej monografii.<br>Jedną z kolumn wspomnianego numeru "T.O." zajęło kalendarium historii Gronkowa od czasów najdawniejszych po wiosnę 1998 r. włącznie. Fragment tego kalendarium, odnoszący się do lat 1782-1846, brzmi następująco:<br>&lt;q&gt;"Z chwilą śmierci w 1782 roku ostatniego dzierżawcy starostwa czorsztyńskiego, władze austriackie dokonały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego