Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
podobnie jak i Sacharow już nieżyjącego.
"Memoriał" aktywnie uczestniczył wtedy w życiu politycznym, kilku, nawet kilkunastu, wybitnych działaczy społecznych tamtego okresu zajmowało poważne stanowiska polityczne, np. deputowanych do Rady Najwyższej ZSRR.
Był to okres euforii, okres niebywałej jak na ZSRR wolności.
Pierwszy zjazd przedstawicieli "Memoriału" odbył się w 1988 roku, uchwalono wtedy dokumenty programowe, ale ostateczna rejestracja nastąpiła dopiero w 1990 roku.
Działalność Stowarzyszenia próbowano ograniczyć do sprawy pomnika, a my już mieliśmy znacznie śmielsze i odważniejsze pomysły, wykraczające poza sferę symbolicznego zadośćuczynienia ofiarom.
- Pomówmy o tych konkretach na przykładzie Komisji Polskiej, w której Pan pracuje.
- Mniej więcej od powstania Stowarzyszenia
podobnie jak i Sacharow już nieżyjącego.<br>"Memoriał" aktywnie uczestniczył wtedy w życiu politycznym, kilku, nawet kilkunastu, wybitnych działaczy społecznych tamtego okresu zajmowało poważne stanowiska polityczne, np. deputowanych do Rady Najwyższej ZSRR.<br>Był to okres euforii, okres niebywałej jak na ZSRR wolności.<br>Pierwszy zjazd przedstawicieli "Memoriału" odbył się w 1988 roku, uchwalono wtedy dokumenty programowe, ale ostateczna rejestracja nastąpiła dopiero w 1990 roku.<br>Działalność Stowarzyszenia próbowano ograniczyć do sprawy pomnika, a my już mieliśmy znacznie śmielsze i odważniejsze pomysły, wykraczające poza sferę symbolicznego zadośćuczynienia ofiarom.<br>- Pomówmy o tych konkretach na przykładzie Komisji Polskiej, w której Pan pracuje.<br>- Mniej więcej od powstania Stowarzyszenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego