Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
szkole - małe klasy, dobra kadra, dużo zajęć kompensacyjnych - i w domu - rodzice dbają o dzieci - mówi Anna Wiłkomirska, współautorka raportu "Szkoły publiczne i niepubliczne".
- Nauczyciele ci zaprzeczają, że rodzice uczniów stosują wobec szkoły zasadę: płacę i wymagam dobrych ocen - dodaje Wiłkomirska.
Natomiast druga z autorek raportu - Elżbieta Putkiewicz - podkreśla, że uczniowie szkół niepublicznych osiągają także lepsze wyniki w ogólnopolskich egzaminach gimnazjalnych i sprawdzianach szóstoklasistów. A oceny w tych egzaminach wystawiają osoby spoza szkoły.
Dobre wyniki nauki nie znaczą, że uczniowie szkół niepublicznych nie sprawiają kłopotów wychowawczych. Wzrastająca wraz z wiekiem uczniów niechęć do nauki to najczęściej sygnalizowany przez dyrektorów szkół problem wychowawczy
szkole - małe klasy, dobra kadra, dużo zajęć kompensacyjnych - i w domu - rodzice dbają o dzieci&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Anna Wiłkomirska&lt;/&gt;, współautorka raportu &lt;name type="tit"&gt;"Szkoły publiczne i niepubliczne"&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Nauczyciele ci zaprzeczają, że rodzice uczniów stosują wobec szkoły zasadę: płacę i wymagam dobrych ocen&lt;/&gt; - dodaje &lt;name type="person"&gt;Wiłkomirska&lt;/&gt;.<br>Natomiast druga z autorek raportu - &lt;name type="person"&gt;Elżbieta Putkiewicz&lt;/&gt; - podkreśla, że uczniowie szkół niepublicznych osiągają także lepsze wyniki w ogólnopolskich egzaminach gimnazjalnych i sprawdzianach szóstoklasistów. A oceny w tych egzaminach wystawiają osoby spoza szkoły.<br>Dobre wyniki nauki nie znaczą, że uczniowie szkół niepublicznych nie sprawiają kłopotów wychowawczych. Wzrastająca wraz z wiekiem uczniów niechęć do nauki to najczęściej sygnalizowany przez dyrektorów szkół problem wychowawczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego