Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 8/7
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
z około 180 myśliwców MIG-21, które są podstawową maszyną bojową polskiego lotnictwa. Ten rok i następne będą jeszcze gorsze.
Rzeczywiste walory bojowe prezentują w polskim lotnictwie wojskowym 99 myśliwsko-bombowych SU-22 oraz 22 MIGi-29. Maszyny te wchodziły na wyposażenie polskich jednostek od połowy lat 80. O ile uda się rozwiązać istniejące dzisiaj problemy z częściami zamiennymi do nich, można przypuszczać, że większość z tych samolotów zakończy służbę po roku 2010. O ile jednak chcemy, aby te maszyny były zdolne do działań w ramach lotnictwa NATO, trzeba zakupić nowe systemy nawigacji i łączności oraz wymienić znaczną część uzbrojenia.
Około
z około 180 myśliwców MIG-21, które są podstawową maszyną bojową polskiego lotnictwa. Ten rok i następne będą jeszcze gorsze.<br>Rzeczywiste walory bojowe prezentują w polskim lotnictwie wojskowym 99 myśliwsko-bombowych SU-22 oraz 22 MIGi-29. Maszyny te wchodziły na wyposażenie polskich jednostek od połowy lat 80. O ile uda się rozwiązać istniejące dzisiaj problemy z częściami zamiennymi do nich, można przypuszczać, że większość z tych samolotów zakończy służbę po roku 2010. O ile jednak chcemy, aby te maszyny były zdolne do działań w ramach lotnictwa NATO, trzeba zakupić nowe systemy nawigacji i łączności oraz wymienić znaczną część uzbrojenia.<br>Około
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego