Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
hutnictwem i energetyką. Przeznaczenie pieniędzy dokumentował fałszywymi fakturami VAT, uzyskane środki nie trafiały jednak na konto prokuratury, ale powiązanej z nią spółki. Właściciel tej spółki, Krzysztof G., jest drugim oskarżonym w tej sprawie.
Prokuratura stwierdziła, że spółki występujące w sprawie jako pokrzywdzone przekazywały darowizny zgodnie z prawem i miały je udokumentowane. Część pokwitowań wystawiał sam Hop. Grozi mu do 15 lat więzienia.
- Nie stwierdziliśmy, by prokurator wpływał na śledztwa prowadzone w podległych mu jednostkach - powiedziała Mirosława Kalinowska-Zajdak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, przyznając, że ten wątek był badany.
Trzy inne wątki dotyczące Hopa są jeszcze badane przez prokuraturę.


Komisja Europejska
hutnictwem i energetyką. Przeznaczenie pieniędzy dokumentował fałszywymi fakturami VAT, uzyskane środki nie trafiały jednak na konto prokuratury, ale powiązanej z nią spółki. Właściciel tej spółki, &lt;name type="person"&gt;Krzysztof G.&lt;/&gt;, jest drugim oskarżonym w tej sprawie.<br>Prokuratura stwierdziła, że spółki występujące w sprawie jako pokrzywdzone przekazywały darowizny zgodnie z prawem i miały je udokumentowane. Część pokwitowań wystawiał sam &lt;name type="person"&gt;Hop&lt;/&gt;. Grozi mu do 15 lat więzienia.<br>&lt;q&gt;- Nie stwierdziliśmy, by prokurator wpływał na śledztwa prowadzone w podległych mu jednostkach&lt;/&gt; - powiedziała &lt;name type="person"&gt;Mirosława Kalinowska-Zajdak&lt;/&gt;, rzecznik &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Okręgowej&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Krakowie&lt;/&gt;, przyznając, że ten wątek był badany.<br>Trzy inne wątki dotyczące &lt;name type="person"&gt;Hopa&lt;/&gt; są jeszcze badane przez prokuraturę.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;Komisja Europejska
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego