Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
ułożyć, trzeba się wzajemnie dopasować. W wierszu Donosimy się (O, s. 47) poeta przymyka oczy na sprzeczność interesów, szuka dla siebie i świata płaszczyzny wspólnej:

Są też porozumienia z rzeczywistością mniej przyjazne: takie, które wymagają sprytu, zabiegów, jak w wierszu Faktyczność (Oh, s. 69):

Trzeba krzątać się wokół tej złudnej, "ułudnej" więzi z rzeczywistością, oswajać obcość, poszerzać pole wspólnoty, bez cienia irytacji lub gwałtowności: "nie wychylać się/dosłownie/nie rozruszać/dosłownie" - powie poeta w wierszu Choroba (Obmapywanie Europy. AAAmeryka. Ostatnie wiersze, Warszawa 1988, dalej: OW, s. 150).
A jeśli się już przytrafi jakiś niezwyczajny zamęt, jeśli nastąpi jakieś niespodziane zerwanie kontaktu
ułożyć, trzeba się wzajemnie dopasować. W wierszu Donosimy się (O, s. 47) poeta przymyka oczy na sprzeczność interesów, szuka dla siebie i świata płaszczyzny wspólnej:<br>&lt;gap&gt;<br>Są też porozumienia z rzeczywistością mniej przyjazne: takie, które wymagają sprytu, zabiegów, jak w wierszu Faktyczność (Oh, s. 69):<br>&lt;gap&gt;<br>Trzeba krzątać się wokół tej złudnej, "ułudnej" więzi z rzeczywistością, oswajać obcość, poszerzać pole wspólnoty, bez cienia irytacji lub gwałtowności: "nie wychylać się/dosłownie/nie rozruszać/dosłownie" - powie poeta w wierszu Choroba (Obmapywanie Europy. AAAmeryka. Ostatnie wiersze, Warszawa 1988, dalej: OW, s. 150).<br>A jeśli się już przytrafi jakiś niezwyczajny zamęt, jeśli nastąpi jakieś niespodziane zerwanie kontaktu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego