Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Summers, dziś prezydent Harvardu, a kiedyś główny ekonomista Banku Światowego.

Główny dylemat w gospodarce światowej wydaje się sprowadzać do tego, że podczas gdy rynki się globalizują, instytucje niezbędne dla efektywnego funkcjonowania gospodarki - prawne, polityczne i społeczne - pozostają w większości lokalne i często zaściankowe. Tymczasem recepta na chroniczne choroby ludzkości wciąż umyka ekonomii i ekonomistom.

ANDRZEJ LUBOWSKI, ekonomista, dziennikarz, wiceprezes ds. strategii amerykańskiego koncernu VISA. Mieszka w Foster City w Kalifornii. Przez 10 lat pracował na kierowniczych stanowiskach w Citicorp-Citibank.



Niezbędnik inteligenta: Wioska gapiów

Media i dziennikarze. Czy można mieć sumienie i oglądalność?

Media kojarzą się ze wszystkim, tylko nie z
Summers, dziś prezydent Harvardu, a kiedyś główny ekonomista Banku Światowego.<br><br>Główny dylemat w gospodarce światowej wydaje się sprowadzać do tego, że podczas gdy rynki się globalizują, instytucje niezbędne dla efektywnego funkcjonowania gospodarki - prawne, polityczne i społeczne - pozostają w większości lokalne i często zaściankowe. Tymczasem recepta na chroniczne choroby ludzkości wciąż umyka ekonomii i ekonomistom.<br><br>ANDRZEJ LUBOWSKI, ekonomista, dziennikarz, wiceprezes ds. strategii amerykańskiego koncernu VISA. Mieszka w Foster City w Kalifornii. Przez 10 lat pracował na kierowniczych stanowiskach w Citicorp-Citibank.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niezbędnik inteligenta: Wioska gapiów&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Media i dziennikarze. Czy można mieć sumienie i oglądalność?&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Media kojarzą się ze wszystkim, tylko nie z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego