Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 77
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
Holandii - 130.
W województwie stołecznym uprawa borówki wysokiej zainteresowali się rolnicy z gminy Prażmów. Zainteresowanie to wynikło głównie z obserwacji wysokich plonów, jakie zbierali naukowcy z SGGW-AR. Właśnie w tej gminie mają oni swoje pole doświadczalne. Dziś już wielu rolników z Prażmowa czeka na te sadzonki.
Żeby jednak rozwinąć uprawę borówki wysokiej potrzebne są pewne rolnicze inwestycje. W pierwszym rzędzie trzeba bowiem odpowiednio urządzić teren pod uprawę ; zmeliorować go i dokonać rekultywacji. Potrzebne są też maszyny i urządzenia do pielęgnacji, a także ogrodzenie. Nakłady na te inwestycje szybko się jednak amortyzują (borówka rośnie dwa lata a potem już owocuje).

PRIMA
Holandii - 130.<br>W województwie stołecznym uprawa borówki wysokiej zainteresowali się rolnicy z gminy Prażmów. Zainteresowanie to wynikło głównie z obserwacji wysokich plonów, jakie zbierali naukowcy z SGGW-AR. Właśnie w tej gminie mają oni swoje pole doświadczalne. Dziś już wielu rolników z Prażmowa czeka na te sadzonki.<br>Żeby jednak rozwinąć uprawę borówki wysokiej potrzebne są pewne rolnicze inwestycje. W pierwszym rzędzie trzeba bowiem odpowiednio urządzić teren pod uprawę ; zmeliorować go i dokonać rekultywacji. Potrzebne są też maszyny i urządzenia do pielęgnacji, a także ogrodzenie. Nakłady na te inwestycje szybko się jednak amortyzują (borówka rośnie dwa lata a potem już owocuje).&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;PRIMA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego