Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
Ojca miłosiernego, który widząc nas wracających wybiega nam naprzeciw. Kościół jest miejscem wspólnoty braci. Każdy ma prawo do niego należeć i nikt nie może mu tego zabronić. W Kościele każdy jest u siebie, każdy jest w domu.
Czy wierzę w Kościół, jeden, święty, powszechny i apostolski? Kościół założył Jezus Chrystus, utożsamia się z nim i jest w nim prawdziwie obecny. Gdy Szaweł prześladował chrześcijan, Chrystus stanął na jego drodze i spytał: "Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" Nie spytał "dlaczego prześladujesz Moich wyznawców", lecz "Mnie", mimo, że było to już po wniebowstąpieniu.
W Kościele spotykamy więc Jezusa żywego, osobowego, biorącego na siebie nasze winy
Ojca miłosiernego, który widząc nas wracających wybiega nam naprzeciw. Kościół jest miejscem wspólnoty braci. Każdy ma prawo do niego należeć i nikt nie może mu tego zabronić. W Kościele każdy jest u siebie, każdy jest w domu.<br>Czy wierzę w Kościół, jeden, święty, powszechny i apostolski? Kościół założył Jezus Chrystus, utożsamia się z nim i jest w nim prawdziwie obecny. Gdy Szaweł prześladował chrześcijan, Chrystus stanął na jego drodze i spytał: "Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" Nie spytał "dlaczego prześladujesz Moich wyznawców", lecz "Mnie", mimo, że było to już po wniebowstąpieniu. <br>W Kościele spotykamy więc Jezusa żywego, osobowego, biorącego na siebie nasze winy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego