Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
Ojca miłosiernego, który widząc nas wracających wybiega nam naprzeciw. Kościół jest miejscem wspólnoty braci. Każdy ma prawo do niego należeć i nikt nie może mu tego zabronić. W Kościele każdy jest u siebie, każdy jest w domu.
Czy wierzę w Kościół, jeden, święty, powszechny i apostolski? Kościół założył Jezus Chrystus, utożsamia się z nim i jest w nim prawdziwie obecny. Gdy Szaweł prześladował chrześcijan, Chrystus stanął na jego drodze i spytał: "Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" Nie spytał "dlaczego prześladujesz Moich wyznawców", lecz "Mnie", mimo, że było to już po wniebowstąpieniu.
W Kościele spotykamy więc Jezusa żywego, osobowego, biorącego na siebie nasze
Ojca miłosiernego, który widząc nas wracających wybiega nam naprzeciw. Kościół jest miejscem wspólnoty braci. Każdy ma prawo do niego należeć i nikt nie może mu tego zabronić. W Kościele każdy jest u siebie, każdy jest w domu.<br>Czy wierzę w Kościół, jeden, święty, powszechny i apostolski? Kościół założył Jezus Chrystus, utożsamia się z nim i jest w nim prawdziwie obecny. Gdy Szaweł prześladował chrześcijan, Chrystus stanął na jego drodze i spytał: "Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?" Nie spytał "dlaczego prześladujesz Moich wyznawców", lecz "Mnie", mimo, że było to już po wniebowstąpieniu. <br>W Kościele spotykamy więc Jezusa żywego, osobowego, biorącego na siebie nasze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego