Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
przodujących nawet 20 m3/t. Istnieją również papiernie o obiegach całkowicie zamkniętych, nie pobierające wody świeżej [16].
Średnie BZT5 dla 23 papierni niemieckich zmienia się od 115 do 1850mg tlenuna 1l.
7.3.Sposoby zmniejszenia ładunku zanieczyszczeń przez utylizację ścieków
Zmniejszenie uciążliwości ścieków z przemysłu celulozowo-papierniczego można osiągnąć przez utylizację niektórych strumieni ścieków. Jednym ze sposobów utylizacji ługów powstających przy wytwarzaniu celulozy siarczanowej jest fermentacja alkoholowa zawartych w nich heksoz. Ługi używane do produkcji spirytusu zawierają średnio 1,5% cukrów podatnych na fermentację, z czego w procesie fermentacji rozkłada się ok. 70%.
Produkcja etanolu zależy od stopnia roztworzenia masy, ale
przodujących nawet 20 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/t. Istnieją również papiernie o obiegach całkowicie zamkniętych, nie pobierające wody świeżej [16].<br>Średnie BZT5 dla 23 papierni niemieckich zmienia się od 115 do 1850mg tlenuna 1l.<br>&lt;tit1&gt;7.3.Sposoby zmniejszenia ładunku zanieczyszczeń przez utylizację ścieków&lt;/&gt;<br>Zmniejszenie uciążliwości ścieków z przemysłu celulozowo-papierniczego można osiągnąć przez utylizację niektórych strumieni ścieków. Jednym ze sposobów utylizacji ługów powstających przy wytwarzaniu celulozy siarczanowej jest fermentacja alkoholowa zawartych w nich heksoz. Ługi używane do produkcji spirytusu zawierają średnio 1,5% cukrów podatnych na fermentację, z czego w procesie fermentacji rozkłada się ok. 70%.<br>Produkcja etanolu zależy od stopnia roztworzenia masy, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego