Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
na odpowiednim gromadzeniu i przetwarzaniu danych wejściowych o jakości na zarządcze informacje wyjściowe (sygnały), kształtujące postulowaną jakość. System zarządzany jest odpowiedzialny za przekształcenie danej jakości wejścia (JWE) w postulowaną jakość wyjścia (JWY), co matematycznie opisuje się za pomocą tzw. funkcji transformacji (inaczej: funkcji przejścia) fT:

Powyższy zapis funkcji transformacji nie uwzględnia wszystkich istotnych zmiennych wpływających na jakość wyjścia. W zapisie funkcji transformacji, należy z pewnością uwzględnić dodatkowo jakość systemu zarządzanego (JSZ) (w oparciu o jego składniki jest identyfikowana jakość działań wykonawczych) oraz jakość sygnałów zarządczych (JZS). W związku z powyższym skorygowana funkcja transformacji (fT1) przyjmuje następującą postać ogólną:

W modelu przedstawionym
na odpowiednim gromadzeniu i przetwarzaniu danych wejściowych o jakości na zarządcze informacje wyjściowe (sygnały), kształtujące postulowaną jakość. System zarządzany jest odpowiedzialny za przekształcenie danej jakości wejścia (JWE) w postulowaną jakość wyjścia (JWY), co matematycznie opisuje się za pomocą tzw. funkcji transformacji (inaczej: funkcji przejścia) fT:<br>&lt;gap&gt;<br>Powyższy zapis funkcji transformacji nie uwzględnia wszystkich istotnych zmiennych wpływających na jakość wyjścia. W zapisie funkcji transformacji, należy z pewnością uwzględnić dodatkowo jakość systemu zarządzanego (JSZ) (w oparciu o jego składniki jest identyfikowana jakość działań wykonawczych) oraz jakość sygnałów zarządczych (JZS). W związku z powyższym skorygowana funkcja transformacji (fT1) przyjmuje następującą postać ogólną:<br>&lt;gap&gt;<br>W modelu przedstawionym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego