Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
zasolonych do produkcji chloru gazowego metodą przeponową. Jednakże maksymalne spotykane stężenia chlorków są zbyt małe, by proces był ekonomiczny. Dlatego wody należy zatężyć przez dosycenie solą do min. 160g/l. Wtedy możliwe jest równoczesne otrzymywanie chloru i wodorotlenku sodu (rys.1.4).
Innym sposobem wykorzystania wód dołowych bez potrzeby ich uzdatniania jest zastosowanie do likwidacji zapylenia w kopalniach. Przed użyciem wodę należy sklarować i zdezynfekować. Instalacje do uzdatniania wody umieszcza się wtedy pod ziemią.
Teoretyczne możliwości zagospodarowania wód kopalnianych różnymi metodami podano w tabl.1.3.
Oczyszczanie ścieków poprodukcyjnych
Ścieki poprodukcyjne zawierają miał i pył węglowy jako podstawowe zanieczyszczenia. Zanieczyszczenia te
zasolonych do produkcji chloru gazowego metodą przeponową. Jednakże maksymalne spotykane stężenia chlorków są zbyt małe, by proces był ekonomiczny. Dlatego wody należy zatężyć przez dosycenie solą do min. 160g/l. Wtedy możliwe jest równoczesne otrzymywanie chloru i wodorotlenku sodu (rys.1.4).<br>Innym sposobem wykorzystania wód dołowych bez potrzeby ich uzdatniania jest zastosowanie do likwidacji zapylenia w kopalniach. Przed użyciem wodę należy sklarować i zdezynfekować. Instalacje do uzdatniania wody umieszcza się wtedy pod ziemią.<br>Teoretyczne możliwości zagospodarowania wód kopalnianych różnymi metodami podano w tabl.1.3.<br>&lt;tit1&gt;Oczyszczanie ścieków poprodukcyjnych&lt;/&gt;<br>Ścieki poprodukcyjne zawierają miał i pył węglowy jako podstawowe zanieczyszczenia. Zanieczyszczenia te
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego