Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
przedsiębiorstw do budowania zaplecza społecznego i politycznego procesu prywatyzacji. Drugą porażką była nieumiejętna i kosztowna polemika z różnymi podejściami nieprofesjonalnymi (ESOP, podejście samorządowe, masowa prywatyzacja voucherowa).
Kolejnym niepowodzeniem było praktyczne zawężenie procesu prywatyzacji do przedsiębiorstw. Bardzo szybko przestaliśmy zajmować się w 1990 roku prywatyzacją służby zdrowia, reformą ubezpieczeniową, prywatyzacją obszaru użyteczności publicznej.
Najważniejsza przyczyna tych niepowodzeń leżała w braku świadomości ekonomicznej polityków, ich pasożytniczej, negatywnej grze politycznej wokół prywatyzacji.
Janusz Lewandowski

Porażką jest fiasko reprywatyzacji. Od czasu wprowadzenia do Sejmu pierwszego projektu ustawy (1991) zakres reprywatyzacji kontestowany był z jednej strony przez roszczenia dawnych właścicieli i ich fundamentalnie nastawionych orędowników, z
przedsiębiorstw do budowania zaplecza społecznego i politycznego procesu prywatyzacji. Drugą porażką była nieumiejętna i kosztowna polemika z różnymi podejściami nieprofesjonalnymi (ESOP, podejście samorządowe, masowa prywatyzacja voucherowa).<br>Kolejnym niepowodzeniem było praktyczne zawężenie procesu prywatyzacji do przedsiębiorstw. Bardzo szybko przestaliśmy zajmować się w 1990 roku prywatyzacją służby zdrowia, reformą ubezpieczeniową, prywatyzacją obszaru użyteczności publicznej.<br>Najważniejsza przyczyna tych niepowodzeń leżała w braku świadomości ekonomicznej polityków, ich pasożytniczej, negatywnej grze politycznej wokół prywatyzacji.<br>Janusz Lewandowski&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Porażką jest fiasko reprywatyzacji. Od czasu wprowadzenia do Sejmu pierwszego projektu ustawy (1991) zakres reprywatyzacji kontestowany był z jednej strony przez roszczenia dawnych właścicieli i ich fundamentalnie nastawionych orędowników, z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego