Typ tekstu: Książka
Autor: Falińska Krystyna
Tytuł: Ekologia roślin
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1996
kiełkujących wiosną.
Typ III. Trwały bank nasion, powstaje wówczas, gdy większość nasion kiełkuje wkrótce po wysianiu, zwykle późnym latem, a reszta pozostają w glebie.
Typ IV. Trwały bank nasion tworzą gatunki wtedy, gdy tylko nieliczne nasiona kiełkują zaraz po wysianiu, a większość pozostaje w glebie.
Wielkość banku nasion zmienia się w ciągu sezonu wegetacyjnego i w miarę upływu kolejnych lat. Część z nich kiełkuje, niektóre są zjadane przez zwierzęta, lub obumierają, a reszta pozostaje w glebie, lecz nie wszystkie z nich zachowują żywotność.
Wiele jest przyczyn prowadzących do utraty zdolności kiełkowania. Może być to starość nasion lub też różnice genetyczne między nasionami
kiełkujących wiosną.<br>Typ III. Trwały bank nasion, powstaje wówczas, gdy większość nasion kiełkuje wkrótce po wysianiu, zwykle późnym latem, a reszta pozostają w glebie.<br>Typ IV. Trwały bank nasion tworzą gatunki wtedy, gdy tylko nieliczne nasiona kiełkują zaraz po wysianiu, a większość pozostaje w glebie.<br>Wielkość banku nasion zmienia się w ciągu sezonu wegetacyjnego i w miarę upływu kolejnych lat. Część z nich kiełkuje, niektóre są zjadane przez zwierzęta, lub obumierają, a reszta pozostaje w glebie, lecz nie wszystkie z nich zachowują żywotność.<br>Wiele jest przyczyn prowadzących do utraty zdolności kiełkowania. Może być to starość nasion lub też różnice genetyczne między nasionami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego