Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niezgodnych z prawdą zeznań i zatajania prawdy" przez byłego szefa policji Antoniego Kowalczyka wyłączono do osobnego postępowania - powiedział "Rz" Janusz Bors, zastępca prokuratora okręgowego w Kielcach.
Według prokuratury zebrane ustalenia układają się w ciąg logicznych dowodów i poszlak obciążających Sobotkę. W śledztwie odtworzono m.in. szczegółowo przebieg spotkania na Rozbrat, w czasie którego Sobotka miał przekazać informacje o akcji Długoszowi, a ten Jagielle. Następnego dnia rano, po telefonie Jagiełły do samorządowców, jeden z nich umówił się z bezpośrednio zainteresowanym Leszkiem Skuzą, uważanym za szefa gangu, i przekazał mu ostrzeżenie.
Zeznania obciążające Sobotkę i Długosza złożył także ich ówczesny kolega partyjny - poseł Jagiełło
niezgodnych z prawdą zeznań i zatajania prawdy" przez byłego szefa policji &lt;name type="person"&gt;Antoniego Kowalczyka&lt;/&gt; wyłączono do osobnego postępowania&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Janusz Bors&lt;/&gt;, zastępca prokuratora okręgowego w &lt;name type="place"&gt;Kielcach&lt;/&gt;.<br>Według prokuratury zebrane ustalenia układają się w ciąg logicznych dowodów i poszlak obciążających &lt;name type="person"&gt;Sobotkę&lt;/&gt;. W śledztwie odtworzono m.in. szczegółowo przebieg spotkania na &lt;name type="place"&gt;Rozbrat&lt;/&gt;, w czasie którego &lt;name type="person"&gt;Sobotka&lt;/&gt; miał przekazać informacje o akcji &lt;name type="person"&gt;Długoszowi&lt;/&gt;, a ten &lt;name type="person"&gt;Jagielle&lt;/&gt;. Następnego dnia rano, po telefonie &lt;name type="person"&gt;Jagiełły&lt;/&gt; do samorządowców, jeden z nich umówił się z bezpośrednio zainteresowanym &lt;name type="person"&gt;Leszkiem Skuzą&lt;/&gt;, uważanym za szefa gangu, i przekazał mu ostrzeżenie.<br>Zeznania obciążające &lt;name type="person"&gt;Sobotkę&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Długosza&lt;/&gt; złożył także ich ówczesny kolega partyjny - poseł &lt;name type="person"&gt;Jagiełło
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego