Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 19/5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
to fotomontaż". Swoiste kuriozum stanowi wypowiedź innego francuskiego intelektualisty Arnaud Spire - "gdyby podliczyć ofiary thatcheryzmu, to nie wiem, czy bilans komunizmu wypadłby negatywnie".
Przypomina się stara, używana choćby przez Urbana taktyka "wyjaśnień w sprawie dzbanka pożyczonego od sąsiadki, który się zbił". Po pierwsze - dzbanka nie pożyczałem, po drugie - oddałem go w dobrym stanie, a po trzecie - był już rozbity jak pożyczałem. Przenosząc to na komunistyczny terror, okazuje się, że, po pierwsze, już dawno został potępiony, po drugie - de facto nie ma co potępiać, a po trzecie - lepiej myśleć o przyszłości, niż ciągle "czepiać się" przeszłości.
Potomkowie Robespierre'a zdają się wciąż nie rozumieć
to fotomontaż". Swoiste kuriozum stanowi wypowiedź innego francuskiego intelektualisty Arnaud Spire - "gdyby podliczyć ofiary thatcheryzmu, to nie wiem, czy bilans komunizmu wypadłby negatywnie".<br>Przypomina się stara, używana choćby przez Urbana taktyka "wyjaśnień w sprawie dzbanka pożyczonego od sąsiadki, który się zbił". Po pierwsze - dzbanka nie pożyczałem, po drugie - oddałem go w dobrym stanie, a po trzecie - był już rozbity jak pożyczałem. Przenosząc to na komunistyczny terror, okazuje się, że, po pierwsze, już dawno został potępiony, po drugie - de facto nie ma co potępiać, a po trzecie - lepiej myśleć o przyszłości, niż ciągle "czepiać się" przeszłości.<br>Potomkowie Robespierre'a zdają się wciąż nie rozumieć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego