Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
powinny być przedstawione do ponownego zbadania i ustalenia zdolności rozdzielczej".
Przeprowadzone 10.08.1938 r. powtórne badania tych samych lornetek nie wykazały ich poprawy w stosunku do wyników stwierdzonych 4.06.38 r.
Pomimo tego KZU, zmierzając do jak najszybszego rozpoczęcia produkcji lornetek w firmie H. Kolberg, postanowiło: "zgadzając się w drodze wyjątku na odbiór wykonanych przez W. Panów lornetek, zawiadamiam W. Panów, że w następnym zamówieniu wymieniona wada nie będzie tolerowana".
Cytowana decyzja była w pełni uzasadniona, gdyż stwierdzone odchylenia miały stosunkowo niewielki wpływ na wartość użytkową lornetek. Zapoczątkowała ona seryjną produkcję lornetek pryzmatycznych u drugiego krajowego producenta.

Jan Bujak. Fabryka Przyrządów
powinny być przedstawione do ponownego zbadania i ustalenia zdolności rozdzielczej".<br>Przeprowadzone 10.08.1938 r. powtórne badania tych samych lornetek nie wykazały ich poprawy w stosunku do wyników stwierdzonych 4.06.38 r.<br>Pomimo tego KZU, zmierzając do jak najszybszego rozpoczęcia produkcji lornetek w firmie H. Kolberg, postanowiło: "zgadzając się w drodze wyjątku na odbiór wykonanych przez W. Panów lornetek, zawiadamiam W. Panów, że w następnym zamówieniu wymieniona wada nie będzie tolerowana".<br>Cytowana decyzja była w pełni uzasadniona, gdyż stwierdzone odchylenia miały stosunkowo niewielki wpływ na wartość użytkową lornetek. Zapoczątkowała ona seryjną produkcję lornetek pryzmatycznych u drugiego krajowego producenta.<br><br>&lt;tit&gt;Jan Bujak. Fabryka Przyrządów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego