Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 15
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
i Sztuki. W 1947 roku została zatrudniona w Muzeum Tatrzańskim w dziale etnografii, dla którego zbierała między innymi materiały do zbiorowej pracy pt. "Pasterstwo Tatr Polskich i Podhala". W dziale tym znajduje się rozdział jej autorstwa pt.: "Redyk owiec na hale". Pozostałe rękopisy, które nie weszły do "Pasterstwa", zostały wykorzystane w dużym stopniu przez innych autorów. Nie były jednak podpisane jej nazwiskiem.
W tym okresie Helena, która zainteresowała się sztuką malowania na szkle, kończy kurs malarski. Jej mistrzem jest profesor Antoni Buszek. Ona natomiast, po opanowaniu tej sztuki, uczy malować swoje bratanice (późniejsze znane artystki ludowe) i dzieci w podhalańskich wsiach.
Obrazy na
i Sztuki. W 1947 roku została zatrudniona w Muzeum Tatrzańskim w dziale etnografii, dla którego zbierała między innymi materiały do zbiorowej pracy pt. "Pasterstwo Tatr Polskich i Podhala". W dziale tym znajduje się rozdział jej autorstwa pt.: "Redyk owiec na hale". Pozostałe rękopisy, które nie weszły do "Pasterstwa", zostały wykorzystane w dużym stopniu przez innych autorów. Nie były jednak podpisane jej nazwiskiem.<br>W tym okresie Helena, która zainteresowała się sztuką malowania na szkle, kończy kurs malarski. Jej mistrzem jest profesor Antoni Buszek. Ona natomiast, po opanowaniu tej sztuki, uczy malować swoje bratanice (późniejsze znane artystki ludowe) i dzieci w podhalańskich wsiach.<br>Obrazy na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego