Typ tekstu: Książka
Autor: Żurakowska Zofia
Tytuł: Jutro niedziela
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1928
wieku, Henrysiu - mówił - nie wiem, dlaczego przypomniała mi się ta historia, może z powodu tej łuny zachodu na niebie. Chodziłem do szkoły w małym miasteczku, gdzie mieszkali wówczas moi rodzice. Naszym profesorem gimnastyki w szkole był junacki osobnik, który jednocześnie piastował godność naczelnika straży ogniowej. Otóż właśnie kiedyś, gdy fikaliśmy w najlepsze koziołki na trapezach, a nauczyciel wrzeszczał: "Fikasz, smyku jeden, jak żaba" - z wieży strażackiej zatrąbiono na alarm.
Nasz gimnastyk porwał się dziarsko, wrzasnął: "Żebyście się nie ważyli pchać do ognia, i dla przypieczętowania zakazu zamknął nas na klucz, a sam poleciał na stanowisko.
Postaw się tylko, Henrysiu, w naszym położeniu
wieku, Henrysiu - mówił - nie wiem, dlaczego przypomniała mi się ta historia, może z powodu tej łuny zachodu na niebie. Chodziłem do szkoły w małym miasteczku, gdzie mieszkali wówczas moi rodzice. Naszym profesorem gimnastyki w szkole był junacki osobnik, który jednocześnie piastował godność naczelnika straży ogniowej. Otóż właśnie kiedyś, gdy fikaliśmy w najlepsze koziołki na trapezach, a nauczyciel wrzeszczał: "Fikasz, smyku jeden, jak żaba" - z wieży strażackiej zatrąbiono na alarm. <br>Nasz gimnastyk porwał się dziarsko, wrzasnął: "Żebyście się nie ważyli pchać do ognia, i dla przypieczętowania zakazu zamknął nas na klucz, a sam poleciał na stanowisko. <br>Postaw się tylko, Henrysiu, w naszym położeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego