Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
swym romantycznym myśleniem o życiu i świecie w kategoriach poszukiwanej wolności. Nie może zmienić rytmu spektaklu Kantora, bo jest tu poniekąd tylko dokumentalistą. Ale otwiera zamknięty w zastygłym rytmie świat Umarłej klasy: korowód postaci wyprowadza w świat natury, powietrza, wolności, właśnie w ruchu przekracza świat Umarłej klasy. Bujna, świeża trawa, w oddali sylwetka miasta.
Walc przestaje być elementem zamknięcia świata teatralnego w uporczywym, powtarzalnym rytmie. Okazuje się, że walc może być czymś innym: życiem. Po raz pierwszy przypomina siebie, symbolizuje szybkość siły życia, élan vital, ruch, który jest przekraczaniem i przemienianiem organicznym także przeszłości, a nie tylko umierającą przeszłością.
Człowiek Wajdy to
swym romantycznym myśleniem o życiu i świecie w kategoriach poszukiwanej wolności. Nie może zmienić rytmu spektaklu Kantora, bo jest tu poniekąd tylko dokumentalistą. Ale otwiera zamknięty w zastygłym rytmie świat Umarłej klasy: korowód postaci wyprowadza w świat natury, powietrza, wolności, właśnie w ruchu przekracza świat Umarłej klasy. Bujna, świeża trawa, w oddali sylwetka miasta.<br>Walc przestaje być elementem zamknięcia świata teatralnego w uporczywym, powtarzalnym rytmie. Okazuje się, że walc może być czymś innym: życiem. Po raz pierwszy przypomina siebie, symbolizuje szybkość siły życia, élan vital, ruch, który jest przekraczaniem i przemienianiem organicznym także przeszłości, a nie tylko umierającą przeszłością.<br>Człowiek Wajdy to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego