Typ tekstu: Książka
Autor: Płoński Janusz, Rybiński Maciej
Tytuł: Góralskie tango
Rok: 1978
na wierzchu - Kurawicz z politowaniem popatrzył, jak jego mocodawca wybiega z pokoju.
A Piekarski teraz rzeczywiście się spieszył. Nagle uzmysłowił sobie, że ma jeszcze szanse na dobre miejsce w rajdzie, wszystko zależy od sprawności tych, którzy będą wymieniali amortyzatory i oczywiście od tego, czy mechanicy będą chcieli wejść z nim w porozumienie. Znowu miał szczęście - przy fabrycznym wozie serwisowym byli wszyscy. Podszedł do nich zdecydowanym krokiem.
- Panowie, są pieniądze do zarobienia.
- Ile? - spytał najwyższy.
- Po pięćset na głowę - bez chwili wahania odpowiedział Piekarski.
Mechanicy zainteresowali się, choć wyraźnie dokładali starań, by tego po sobie nie pokazać.

- Jaka sprawa? - spytał znowu ten najwyższy
na wierzchu - Kurawicz z politowaniem popatrzył, jak jego mocodawca wybiega z pokoju.<br>A Piekarski teraz rzeczywiście się spieszył. Nagle uzmysłowił sobie, że ma jeszcze szanse na dobre miejsce w rajdzie, wszystko zależy od sprawności tych, którzy będą wymieniali amortyzatory i oczywiście od tego, czy mechanicy będą chcieli wejść z nim w porozumienie. Znowu miał szczęście - przy fabrycznym wozie serwisowym byli wszyscy. Podszedł do nich zdecydowanym krokiem.<br>- Panowie, są pieniądze do zarobienia.<br>- Ile? - spytał najwyższy.<br>- Po pięćset na głowę - bez chwili wahania odpowiedział Piekarski.<br>Mechanicy zainteresowali się, choć wyraźnie dokładali starań, by tego po sobie nie pokazać.<br>&lt;page nr=87&gt;<br>- Jaka sprawa? - spytał znowu ten najwyższy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!