Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 30
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
ziemi. Okazało się, że od kilku lat nie mają już mleka. Nie mniej tragiczny los spotkał poprzednie zwierzęta. Jedna jałówka pozostawiona na noc w lesie została zagryziona przez wilki, druga - zdechła w piwniczce. Choć - zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt - zwierzęta powinny być odebrane właścicielowi przez Urząd Gminy, władze samorządowe w porozumienie z prezesem NTOnZ postanowiły znaleźć mniej drastyczne rozwiązanie.
Jedną z krów pozwolono właścicielowi sprzedać, drugą zaopiekował się jego brat, mieszkający w pobliskim Knurowie. Józef K. nie mógł długo wytrzymać bez zwierząt. Ponoć znowu kupił sobie krowę, która wyglądem upodabnia się coraz bardziej do swoich poprzedniczek.
Do NTOnZ napływają też sygnały
ziemi. Okazało się, że od kilku lat nie mają już mleka. Nie mniej tragiczny los spotkał poprzednie zwierzęta. Jedna jałówka pozostawiona na noc w lesie została zagryziona przez wilki, druga - zdechła w piwniczce. Choć - zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt - zwierzęta powinny być odebrane właścicielowi przez Urząd Gminy, władze samorządowe w porozumienie z prezesem NTOnZ postanowiły znaleźć mniej drastyczne rozwiązanie.<br>Jedną z krów pozwolono właścicielowi sprzedać, drugą zaopiekował się jego brat, mieszkający w pobliskim Knurowie. Józef K. nie mógł długo wytrzymać bez zwierząt. Ponoć znowu kupił sobie krowę, która wyglądem upodabnia się coraz bardziej do swoich poprzedniczek.<br>Do NTOnZ napływają też sygnały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!