Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
Boże, może chodzi o tę przystojną wysoką brunetkę, jej mąż niższy, w okularach, łysiejący, profesor gimnazjalny albo akademicki, chodzi zawsze w pumpach, z plecakiem - zainteresowała się po kobiecemu Róża.
- Tak, kochana pani, chodził, cherlaczek, to przeszłość. Oboje pomordowani, jego pistoletem, a ją nożem.
- Zwyrodnialcy, okropne, tacy ludzie, biedni, nikomu nie wadzili, skąd u nich dolary, jakim cudem, na co nam wszystkim przyszło.
- Mordują i będą mordować jeszcze więcej. Niemcy teraz słabe, porządku nie pilnują, a Dusie, wiadomo, bandyckie nasienie, za złoto albo za dolary własną matkę zakatrupią.
- Wielka strata, wyglądali mi na brydżystów. - Róża była niepocieszona, ale szybko zajęła się czymś
Boże, może chodzi o tę przystojną wysoką brunetkę, jej mąż niższy, w okularach, łysiejący, profesor gimnazjalny albo akademicki, chodzi zawsze w pumpach, z plecakiem - zainteresowała się po kobiecemu Róża.<br>- Tak, kochana pani, chodził, cherlaczek, to przeszłość. Oboje pomordowani, jego pistoletem, a ją nożem.<br>- Zwyrodnialcy, okropne, tacy ludzie, biedni, nikomu nie wadzili, skąd u nich dolary, jakim cudem, na co nam wszystkim przyszło.<br>- Mordują i będą mordować jeszcze więcej. Niemcy teraz słabe, porządku nie pilnują, a Dusie, wiadomo, bandyckie nasienie, za złoto albo za dolary własną matkę zakatrupią.<br>- Wielka strata, wyglądali mi na brydżystów. - Róża była niepocieszona, ale szybko zajęła się czymś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego