Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
sugestywnych fragmentów tej apokryficznej recenzji:

Rzecz w tym, że nawet owemu strumieniowi nie można zaufać, bo wcale nie jest tak stały, jak wielkość padającej na ziemię energii słonecznej. Jako że ludzkości przybywa w postępie geometrycznym, ten gejzer bije wciąż wyżej.

2.
Oto zatem dwa obrazy: zamierającego w bezruchu i oszalałego wahadła. Między nimi, jak można domniemywać, pojawia się obraz wszechświata - idealnego zegara wahadłowego. Wcześniejsze epoki pracowicie zmierzały do tego obrazu. Późniejsze zajmą się grzebaniem w trzewiach tego zegara, póki nie rozpadnie się na osobne trybiki.
Zegar wahadłowy pierwszy zbudował w 1657 roku Christian Huygens. Odkrył on, że ruchy wahadła są izochroniczne
sugestywnych fragmentów tej apokryficznej recenzji:<br>&lt;gap&gt;<br>Rzecz w tym, że nawet owemu strumieniowi nie można zaufać, bo wcale nie jest tak stały, jak wielkość padającej na ziemię energii słonecznej. Jako że ludzkości przybywa w postępie geometrycznym, ten gejzer bije wciąż wyżej.<br><br>2.<br>Oto zatem dwa obrazy: zamierającego w bezruchu i oszalałego wahadła. Między nimi, jak można domniemywać, pojawia się obraz wszechświata - idealnego zegara wahadłowego. Wcześniejsze epoki pracowicie zmierzały do tego obrazu. Późniejsze zajmą się grzebaniem w trzewiach tego zegara, póki nie rozpadnie się na osobne trybiki.<br>Zegar wahadłowy pierwszy zbudował w 1657 roku Christian Huygens. Odkrył on, że ruchy wahadła są izochroniczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego