Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sztuka
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
w swych pracach zdecydowanie polski. Tak zresztą jak i inni młodzi artyści zgrupowani w ruchu "O poprawę". Ci młodzi uważają, że należy wreszcie uwierzyć w siebie, w tradycję w której zostali wychowani, i z tych źródeł czerpać inspirację. A jednocześnie sięgając do tego, co rodzime nadawać mu w swej sztuce walor uniwersalny. Tak jak potrafili to czynić wielcy współcześni malarze meksykańscy.
Antoni Fałat
Ur. 20 sierpnia 1942 r. w Warszawie. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1969 r. w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja.

Teresa Kostyrko
MANIFESTACJA MALARSTWA
Nie wiem co miał na myśli autor wstępu do
w swych pracach zdecydowanie polski. Tak zresztą jak i inni młodzi artyści zgrupowani w ruchu "O poprawę". Ci młodzi uważają, że należy wreszcie uwierzyć w siebie, w tradycję w której zostali wychowani, i z tych źródeł czerpać inspirację. A jednocześnie sięgając do tego, co rodzime nadawać mu w swej sztuce walor uniwersalny. Tak jak potrafili to czynić wielcy współcześni malarze meksykańscy. &lt;page nr=7&gt;<br> Antoni Fałat<br> Ur. 20 sierpnia 1942 r. w Warszawie. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1969 r. w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja. &lt;gap&gt; &lt;page nr=12&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;au&gt;Teresa Kostyrko&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;MANIFESTACJA MALARSTWA&lt;/&gt;<br> Nie wiem co miał na myśli autor wstępu do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego