Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
konstrukcji przegubów krzyżakowych.
Wały napędowe muszą spełniać wymagania wynikające z charakteru pracy koparki. Najważniejsze z nich to [22]: dostateczna wytrzymałość, to jest zdolność do przenoszenia wymaganego momentu obrotowego, dostateczna trwałość, to jest zachowywanie własności przez założony okres czasu prostota obsługi, pełne wyważenie statyczne i dynamiczne.
W koparkach kołowych stosuje się wały napędowe produkowane przez przemysł motoryzacyjny.
13.5.2. Kinematyka przegubu krzyżakowego
Pojedynczy przegub krzyżakowy charakteryzuje się tym, że przy stałej prędkości kątowej 1 wału 1, prędkość kątowa 2 wału 2 jest zmienna (rys. 13.24).
Wartość prędkości 2 zależy od kąta odchylenia przegubu i od położenia wałów. Położenie wału jest
konstrukcji przegubów krzyżakowych.<br>Wały napędowe muszą spełniać wymagania wynikające z charakteru pracy koparki. Najważniejsze z nich to [22]: dostateczna wytrzymałość, to jest zdolność do przenoszenia wymaganego momentu obrotowego, dostateczna trwałość, to jest zachowywanie własności przez założony okres czasu prostota obsługi, pełne wyważenie statyczne i dynamiczne.<br>W koparkach kołowych stosuje się wały napędowe produkowane przez przemysł motoryzacyjny.<br>&lt;tit1&gt;13.5.2. Kinematyka przegubu krzyżakowego&lt;/&gt;<br>Pojedynczy przegub krzyżakowy charakteryzuje się tym, że przy stałej prędkości kątowej 1 wału 1, prędkość kątowa 2 wału 2 jest zmienna (rys. 13.24).<br>Wartość prędkości 2 zależy od kąta odchylenia przegubu i od położenia wałów. Położenie wału jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego