Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
gotycki kościół XIV w. Wewnątrz gotyckie i renesansowe freski, tryptyk w ołtarzu i stalle XVI w. W Białej późnobarokowy (1859-65) kościół paraf. z rokokową amboną w kształcie łodzi.
Z ul. 11Listopada (na wsch., droga do Kęt), przy pięknej pogodzie wspaniała panorama Bielska-Białej i pasma Beskidu: lesiste kopy i wały górskie, stromymi zalesionymi stokami opadające ku zadymionemu dziesiątkami kominów fabrycznych miastu. Na lewo widoczne Chrobacza Łąka (830m) i Groniczki (839m), należące do Beskidu Małego; na prawo grupa Klimczoka i Błatniej w Beskidzie Śląskim. W zach. dzielnicy miasta, Aleksandrowicach, lotnisko i szkoła szybowcowa.
W Bielsku-Białej skrzyżowanie z trasą 42. Miasto
gotycki kościół XIV w. Wewnątrz gotyckie i renesansowe freski, tryptyk w ołtarzu i stalle XVI w. W Białej późnobarokowy (1859-65) kościół paraf. z rokokową amboną w kształcie łodzi. <br>Z ul. 11Listopada (na wsch., droga do Kęt), przy pięknej pogodzie wspaniała panorama Bielska-Białej i pasma Beskidu: lesiste kopy i wały górskie, stromymi zalesionymi stokami opadające ku zadymionemu dziesiątkami kominów fabrycznych miastu. Na lewo widoczne Chrobacza Łąka (830m) i Groniczki (839m), należące do Beskidu Małego; na prawo grupa Klimczoka i Błatniej w Beskidzie Śląskim. W zach. dzielnicy miasta, Aleksandrowicach, lotnisko i szkoła szybowcowa. <br>W Bielsku-Białej skrzyżowanie z trasą 42. Miasto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego