Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
roku do Nowego Targu, nie potrafił już normalnie żyć. Uchodził za dziwaka i chorego człowieka. Nie traktowano też poważnie jego rzeźb.
Tymczasem spod jego dłuta wychodziły niezwykle sugestywne postacie, pełne jakiegoś dramatyzmu, agresji, często zdeformowane. Tworzył w kamieniu i drewnie. Jego prace docenili krytycy, którzy dostrzegli w nich wysoką biegłość warsztatową, dojrzałość i dyscyplinę. Rzeźby Sutora pokazywane były na wystawach w Zakopanem, Krakowie i w Nowym Targu. Znajdują się w zbiorach muzealnych - największą kolekcję ponad 200 jego rzeźb posiada Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.
BZKolejna eksmisja - Będę spał w biurze...

- Nie wyniosę się stąd
roku do Nowego Targu, nie potrafił już normalnie żyć. Uchodził za dziwaka i chorego człowieka. Nie traktowano też poważnie jego rzeźb.<br>Tymczasem spod jego dłuta wychodziły niezwykle sugestywne postacie, pełne jakiegoś dramatyzmu, agresji, często zdeformowane. Tworzył w kamieniu i drewnie. Jego prace docenili krytycy, którzy dostrzegli w nich wysoką biegłość warsztatową, dojrzałość i dyscyplinę. Rzeźby Sutora pokazywane były na wystawach w Zakopanem, Krakowie i w Nowym Targu. Znajdują się w zbiorach muzealnych - największą kolekcję ponad 200 jego rzeźb posiada Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.<br>&lt;au&gt;BZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kolejna eksmisja - Będę spał w biurze...&lt;/tit&gt;<br><br>- Nie wyniosę się stąd
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego