Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Techniczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
o okresie ważności od 2 do 5 lat, a 17% wyrobów nawet powyżej 5 lat. W ciągu tak długiego czasu konkurencyjne firmy zagraniczne zdołają dokonać wielu zmian, nieraz zasadniczego zwrotu w technice i technologii.
Stąd wniosek, że ośrodki wiodące powinny wydawać świadectwa zaszeregowania wyrobów pod względem nowoczesności na krótsze okresy ważności, szczególnie w wyrobach najbardziej dynamicznej grupy "A". Praktyka wystawiania świadectw ważności w tej grupie na okres 5 i więcej lat mija się z celem i nie służy, lecz szkodzi postępowi technicznemu i technologicznemu.
Niegdyś wysuwało się na pierwszy plan trwałość wyrobu. Dziś nie to jest najważniejsze. Nie ma przecież sensu
o okresie ważności od 2 do 5 lat, a 17% wyrobów nawet powyżej 5 lat. W ciągu tak długiego czasu konkurencyjne firmy zagraniczne zdołają dokonać wielu zmian, nieraz zasadniczego zwrotu w technice i technologii.<br>Stąd wniosek, że ośrodki wiodące powinny wydawać świadectwa zaszeregowania wyrobów pod względem nowoczesności na krótsze okresy ważności, szczególnie w wyrobach najbardziej dynamicznej grupy "A". Praktyka wystawiania świadectw ważności w tej grupie na okres 5 i więcej lat mija się z celem i nie służy, lecz szkodzi postępowi technicznemu i technologicznemu.<br>Niegdyś wysuwało się na pierwszy plan trwałość wyrobu. Dziś nie to jest najważniejsze. Nie ma przecież sensu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego