Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 01.30 (5)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
wolno. Do kilku fuzji nie doszło z powodu ambicji prezesów - uważają analitycy giełdowi. Pod koniec 1998 r. roku Exbud przymierzał się do połączenia z Budimeksem. Sprzeciw akcjonariuszy - Kredyt Banku i Funduszu Inwestycyjnego Templeton - którzy chcieliby, by Budimex dominował w nowej firmie, uniemożliwił stworzenie budowlanego potentata.
Obie firmy konsolidowały więc branżę we własnym zakresie. Budimex postanowił wchłonąć trzy spółki budowlane, w których był największym akcjonariuszem: Budimex Poznań, Budimex Warszawa oraz Unibud. Exbud kupił m.in. udziały w Gdańskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, w Leszczyńskim Przedsiębiorstwie Budowlanym i we wrocławskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowo-Mostowych.
- Budownictwo jest od kilku lat najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki
wolno. Do kilku fuzji nie doszło z powodu ambicji prezesów - uważają analitycy giełdowi. Pod koniec 1998 r. roku Exbud przymierzał się do połączenia z Budimeksem. Sprzeciw akcjonariuszy - Kredyt Banku i Funduszu Inwestycyjnego Templeton - którzy chcieliby, by Budimex dominował w nowej firmie, uniemożliwił stworzenie budowlanego potentata.<br>Obie firmy konsolidowały więc branżę we własnym zakresie. Budimex postanowił wchłonąć trzy spółki budowlane, w których był największym akcjonariuszem: Budimex Poznań, Budimex Warszawa oraz Unibud. Exbud kupił m.in. udziały w Gdańskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, w Leszczyńskim Przedsiębiorstwie Budowlanym i we wrocławskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowo-Mostowych.<br>- Budownictwo jest od kilku lat najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego