Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
lata konsekwentnej komercjalizacji stacji, stopniowej wymiany kadr i upolitycznienia programów, które skutkowało całkowitym niemal wyrugowaniem z publicznej anteny tematów niewygodnych dla prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego oraz SLD.
Ostro zaczął już na początku prezesury - w 1998 r. ówczesny rząd AWS - UW chciał objaśniać w telewizyjnych reklamówkach cztery wielkie reformy. Kwiatkowski postawił jednak weto: po pierwsze, zażądał za to pieniędzy, po drugie, ograniczył liczbę rządowych spotów, twierdząc, że mają one charakter polityczny. Co ciekawe, niedawno TVP w króciutkich programach emitowanych wieczorem, z własnej inicjatywy wyjaśniała i zachwalała plan Hausnera.
To były najtrudniejsze czasy - w odwecie prawicowy minister skarbu zaczął grozić postawieniem TVP w stan
lata konsekwentnej komercjalizacji stacji, stopniowej wymiany kadr i upolitycznienia programów, które skutkowało całkowitym niemal wyrugowaniem z publicznej anteny tematów niewygodnych dla prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego oraz SLD.<br>Ostro zaczął już na początku prezesury - w 1998 r. ówczesny rząd AWS - UW chciał objaśniać w telewizyjnych reklamówkach cztery wielkie reformy. Kwiatkowski postawił jednak weto: po pierwsze, zażądał za to pieniędzy, po drugie, ograniczył liczbę rządowych spotów, twierdząc, że mają one charakter polityczny. Co ciekawe, niedawno TVP w króciutkich programach emitowanych wieczorem, z własnej inicjatywy wyjaśniała i zachwalała plan Hausnera.<br>To były najtrudniejsze czasy - w odwecie prawicowy minister skarbu zaczął grozić postawieniem TVP w stan
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego