Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
kary. "Przez wzgląd na osobę sprawcy"...

Do piłkarskich ekscesów i bezkarności opinia publiczna zdążyła się przyzwyczaić. W tym klimacie w Łodzi poczęto wyrażać wątpliwości, czy sprawiedliwość dosięgnie nie byle jakiego przecież sportowca: kilkakrotnego reprezentanta kraju, kapitana niedawnej drużyny olimpijskiej., "Zasłużonego dla miasta Gdańska", "Zasłużonego dla miasta Łodzi".

"Zrobiono niejedno, by wiadomość nie rozbiegła się po kraju, ba, starano się sprawę przygłuszyć" - informowało krakowskie "Tempo".

Zaniepokojona rodzina zmarłego wystosowała list - sygnowany przez Kazimierę Najberg - do Prokuratury Generalnej z odpisem między innymi do GKKFiS. Pytając czy "sportowcy są innymi obywatelami i podlegają innemu prawu", prosiła o zainteresowanie się sprawą.

Wkrótce od Prokuratury Rejonowej
kary. "&lt;hi&gt;Przez wzgląd na osobę sprawcy&lt;/&gt;"...<br><br>Do piłkarskich ekscesów i bezkarności opinia publiczna zdążyła się przyzwyczaić. W tym klimacie w Łodzi poczęto wyrażać wątpliwości, czy sprawiedliwość dosięgnie nie byle jakiego przecież sportowca: kilkakrotnego reprezentanta kraju, kapitana niedawnej drużyny olimpijskiej., "Zasłużonego dla miasta Gdańska", "Zasłużonego dla miasta Łodzi".<br><br>"&lt;hi&gt;Zrobiono niejedno, by wiadomość nie rozbiegła się po kraju, ba, starano się sprawę przygłuszyć&lt;/&gt;" - informowało krakowskie "Tempo".<br><br>Zaniepokojona rodzina zmarłego wystosowała list - sygnowany przez Kazimierę Najberg - do Prokuratury Generalnej z odpisem między innymi do GKKFiS. Pytając czy "&lt;hi&gt;sportowcy są innymi obywatelami i podlegają innemu prawu&lt;/&gt;", prosiła o zainteresowanie się sprawą.<br><br>Wkrótce od Prokuratury Rejonowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego