Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
robią. Bo gdy alkoholizm, narkomania, bulimia i anoreksja nie są już społecznymi tabu, samookaleczanie się wciąż pozostaje w mroku niedopowiedzeń.

Ostatni krzyk rozpaczy

Mówi Paweł Walewski, psycholog z Ambulatorium Psychoanalitycznego w Warszawie:

Samookaleczanie może pełnić rożne funkcje. W wielu kulturach miało ono charakter inicjacyjny, tzn. wymagane było w momencie osiągnięcia wieku męskiego jako warunek wejścia do pewnej grupy społecznej. To jednak miało wtedy zupełnie inne znaczenie niż obecnie. W Polsce również spotyka się wiele przypadków samookaleczania się.
Niestety nikt nie prowadzi żadnych statystyk na ten temat, ponieważ bardzo trudno jest zbadać to zjawisko.
Dziś samookaleczanie wiąże się często z przyjęciem do grupy
robią. Bo gdy alkoholizm, narkomania, bulimia i anoreksja nie są już społecznymi tabu, samookaleczanie się wciąż pozostaje w mroku niedopowiedzeń.<br><br>Ostatni krzyk rozpaczy<br><br>Mówi Paweł Walewski, psycholog z Ambulatorium Psychoanalitycznego w Warszawie:<br><br>Samookaleczanie może pełnić rożne funkcje. W wielu kulturach miało ono charakter inicjacyjny, tzn. wymagane było w momencie osiągnięcia wieku męskiego jako warunek wejścia do pewnej grupy społecznej. To jednak miało wtedy zupełnie inne znaczenie niż obecnie. W Polsce również spotyka się wiele przypadków samookaleczania się.<br>Niestety nikt nie prowadzi żadnych statystyk na ten temat, ponieważ bardzo trudno jest zbadać to zjawisko.<br>Dziś samookaleczanie wiąże się często z przyjęciem do grupy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego