Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 30
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
numerze "TP" opowiem, jak Józef Krzeptowski ruszył jako żołnierz AK w czasie II wojny światowej na kurierski szlak Zakopane - Budapeszt.
Wojciech Szatkowski, Muzeum TatrzańskieOstania droga Mistrza

W środę, 21 lipca pochowano na Pęksowym Brzyzku urnę z prochami Władysława Hasiora.
W ostatniej drodze towarzyszyła artyście rodzina, tłumy zakopiańczyków, przyjaciele i wielbiciele jego sztuki. Wiele było też oficjalnych delegacji. Ministerstwo Kultury i Sztuki reprezentował Jacek Weiss, z Gdańska, z Akademii Sztuk Pięknych, na której Władysław Hasior został niedawno uhonorowany tytułem doktora, przyjechał prof. Edward Sitek.
Urna z prochami już rano została wystawiona w Galerii przy Jagiellońskiej. Sam pogrzeb odbył się w milczeniu
numerze "TP" opowiem, jak Józef Krzeptowski ruszył jako żołnierz AK w czasie II wojny światowej na kurierski szlak Zakopane - Budapeszt.<br>&lt;au&gt;Wojciech Szatkowski, Muzeum Tatrzańskie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ostania droga Mistrza&lt;/tit&gt;<br><br>W środę, 21 lipca pochowano na Pęksowym Brzyzku urnę z prochami Władysława Hasiora.<br>W ostatniej drodze towarzyszyła artyście rodzina, tłumy zakopiańczyków, przyjaciele i wielbiciele jego sztuki. Wiele było też oficjalnych delegacji. Ministerstwo Kultury i Sztuki reprezentował Jacek Weiss, z Gdańska, z Akademii Sztuk Pięknych, na której Władysław Hasior został niedawno uhonorowany tytułem doktora, przyjechał prof. Edward Sitek.<br>Urna z prochami już rano została wystawiona w Galerii przy Jagiellońskiej. Sam pogrzeb odbył się w milczeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego