Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2922
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Linda jest typowym przykładem mylenia przez młodzież idola z bohaterem. Wszyscy "mówili Lindą", ubierali się i nosili jak Linda, kochali jego parodię, czyli Cezarego Pazurę i jego kontynuację w roli "mocnego mężczyzny", czyli Marka Kondrata.
Siłownie i fitness kluby przepełniły się młodzieżą, która chciała pakować mięśnie, a nie głowy. Wszyscy wielbiciele Lindy-Maurera odczuwali też głęboką potrzebę odcinania się od tradycyjnego, patriotycznego bohatera, chowania pod cynizmem szlachetnych uczuć, demonstrowania niewiary w czystą miłość ("kobiety są sprzedajne") i wiary w to, że wszystko jest przeżarte korupcją. Ba, tych co "spsieli", Linda wręcz zawiódł, biorąc patriotyczną rolę księdza Robaka w "Panu Tadeuszu".
Wciąż
Linda jest typowym przykładem mylenia przez młodzież idola z bohaterem. Wszyscy "&lt;q&gt;mówili Lindą&lt;/&gt;", ubierali się i nosili jak Linda, kochali jego parodię, czyli Cezarego Pazurę i jego kontynuację w roli "&lt;q&gt;mocnego mężczyzny&lt;/&gt;", czyli Marka Kondrata.<br>Siłownie i fitness kluby przepełniły się młodzieżą, która chciała pakować mięśnie, a nie głowy. Wszyscy wielbiciele Lindy-Maurera odczuwali też głęboką potrzebę odcinania się od tradycyjnego, patriotycznego bohatera, chowania pod cynizmem szlachetnych uczuć, demonstrowania niewiary w czystą miłość ("&lt;q&gt;kobiety są sprzedajne&lt;/&gt;") i wiary w to, że wszystko jest przeżarte korupcją. Ba, tych co "spsieli", Linda wręcz zawiódł, biorąc patriotyczną rolę księdza Robaka w &lt;name type="tit"&gt;"Panu Tadeuszu"&lt;/&gt;.<br>Wciąż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego