Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 04.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
rozpad Rosji.

A sami Rosjanie? Borys Jelcyn miał od dawna znikome poparcie społeczne. W sondażu tygodnika „Argumenty i Fakty" we wrześniu 1998 r. za najbardziej wpływowego w Rosji uznano Borysa Bierezowskiego (około 6 proc.), Jelcyna wskazał tylko 1 procent. Aż 85 procent respondentów w ogóle odmówiło wskazania osoby najbardziej wpływowej. To też wskazówka co do opinii Rosjan o sytuacji swej ojczyzny, którą - jak można by wnosić - nikt nie rządzi.
Próżnia władzy, niejasność struktur decyzyjnych, kryminalizacja życia politycznego, polityzacja mafii, krach gospodarki - to najważniejsze zarzuty stawiane rządom Jelcyna. Zarzuty te nie muszą stać w sprzeczności z zasługami Jelcyna dla demokracji.
Z
rozpad Rosji.&lt;/&gt;<br><br>A sami Rosjanie? Borys Jelcyn miał od dawna znikome poparcie społeczne. W sondażu tygodnika &#132;Argumenty i Fakty" we wrześniu 1998 r. za najbardziej wpływowego w Rosji uznano Borysa Bierezowskiego (około 6 proc.), Jelcyna wskazał tylko 1 procent. Aż 85 procent respondentów w ogóle odmówiło wskazania osoby najbardziej wpływowej. To też wskazówka co do opinii Rosjan o sytuacji swej ojczyzny, którą - jak można by wnosić - nikt nie rządzi. <br>Próżnia władzy, niejasność struktur decyzyjnych, kryminalizacja życia politycznego, polityzacja mafii, krach gospodarki - to najważniejsze zarzuty stawiane rządom Jelcyna. Zarzuty te nie muszą stać w sprzeczności z zasługami Jelcyna dla demokracji. <br>Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego