Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1972
wyśpiewują pod oknami zabawne zwrotki, a gospodarze wychodzą z półmiskami zapustowych pączków, zapraszają, wrzucają do skarbonki brzęczące "koperniki".
Najatrakcyjniejszą jednak doroczną imprezą są właśnie "przywołówki", obchodzone w pierwszy dzień Wielkanocy. Już parę tygodni wcześniej o niczym innym się w Szymborzu nie mówi, a w wynajętym przez klub lokalu całe noce wre praca nad przygotowaniem programu. Najpierw przeprowadza się wywiad gdzie, w jakim domu, są "dziewczęta na wydaniu". Żadna przecież z panien od czternastu do czterdziestu lat nie może być w przywołówkach pominięta, każdej trzeba dać szansę na "wykupienie".
Uroczystość rozpoczyna się o zmierzchu. Sprzed lokalu klubu rusza pochód, ciągnąc ulicami nad
wyśpiewują pod oknami zabawne zwrotki, a gospodarze wychodzą z półmiskami zapustowych pączków, zapraszają, wrzucają do skarbonki brzęczące "koperniki".<br>Najatrakcyjniejszą jednak doroczną imprezą są właśnie "przywołówki", obchodzone w pierwszy dzień Wielkanocy. Już parę tygodni wcześniej o niczym innym się w Szymborzu nie mówi, a w wynajętym przez klub lokalu całe noce wre praca nad przygotowaniem programu. Najpierw przeprowadza się wywiad gdzie, w jakim domu, są "dziewczęta na wydaniu". Żadna przecież z panien od czternastu do czterdziestu lat nie może być w przywołówkach pominięta, każdej trzeba dać szansę na "wykupienie".<br>Uroczystość rozpoczyna się o zmierzchu. Sprzed lokalu klubu rusza pochód, ciągnąc ulicami nad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego