Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
być wysokie.
Wysuwane są sugestie, że kompleksy anionorodnika ponadtlenkowego z metalami mogą charakteryzować się wyższą reaktywnością niż samotny O2. Tworzeniem kompleksu Al(III) O2 tłumaczono szybsze utlenianie NADH przez źródła anionorodnika ponadtlenkowego w obecności jonów glinu.

1.3.3. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru w stanie czystym jest niebieskawym lepkim płynem, wrzącym w temperaturze 15˙0C, łatwo mieszającym się z wodą, absorbującym światło w zakresie nadfioletu (molowy współczynnik absorpcji:
Nadtlenek wodoru jest związkiem stosunkowo stabilnym, jednak może ulegać dysproporcjonacji, którą katalizują jony metali ziem przejściowych.
Rzut oka na tabelę potencjałów normalnych (tab. 1.3.1) prowadzi do wniosku, że nadtlenek wodoru jest
być wysokie.<br>Wysuwane są sugestie, że kompleksy anionorodnika ponadtlenkowego z metalami mogą charakteryzować się wyższą reaktywnością niż samotny O2. Tworzeniem kompleksu Al(III) O2 tłumaczono szybsze utlenianie NADH przez źródła anionorodnika ponadtlenkowego w obecności jonów glinu.<br><br>&lt;tit&gt;1.3.3. Nadtlenek wodoru&lt;/&gt;<br><br>Nadtlenek wodoru w stanie czystym jest niebieskawym lepkim płynem, wrzącym w temperaturze 15˙0C, łatwo mieszającym się z wodą, absorbującym światło w zakresie nadfioletu (molowy współczynnik absorpcji: &lt;gap&gt;<br>Nadtlenek wodoru jest związkiem stosunkowo stabilnym, jednak może ulegać dysproporcjonacji, &lt;gap&gt; którą katalizują jony metali ziem przejściowych.<br>Rzut oka na tabelę potencjałów normalnych (tab. 1.3.1) prowadzi do wniosku, że nadtlenek wodoru jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego