Typ tekstu: Książka
Autor: Lem Stanisław
Tytuł: Niezwyciężony
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1963
kryształków.
Horpach kazał wyłączyć głośniki, wypełniające dotąd sterownię ogłuszającym gromem, i spytał Jazona, co się stanie, kiedy temperatura wewnątrz "Cyklopa" przekroczy granicę wytrzymałości elektromózgu.
Uczony nie wahał się ani chwili.
- Miotacz zostanie wyłączony.
- A pole siłowe?
- Pole nie.
Ogniowa bitwa przeniosła się już na równinę przed wylot wąwozu. Atramentowy ocean wrzał, wzdymał się, wirował i piekielnymi skokami wpadał w ognisty ziew.
- To już chyba zaraz... - powiedział Kronotos w ciszy oniemiałego, burzliwie skotłowanego obrazu na ekranach. Minęła jeszcze jedna minuta. Nagle blask ognistego leja gwałtownie osłabł. Chmura zakryła go.
- Sześćdziesiąt kilometrów od nas - odpowiedział technik łączności na pytanie Horpacha. Astrogator zarządził alarm
kryształków.<br>Horpach kazał wyłączyć głośniki, wypełniające dotąd sterownię ogłuszającym gromem, i spytał Jazona, co się stanie, kiedy temperatura wewnątrz "Cyklopa" przekroczy granicę wytrzymałości &lt;orig&gt;elektromózgu&lt;/&gt;.<br>Uczony nie wahał się ani chwili.<br>- Miotacz zostanie wyłączony.<br>- A pole siłowe?<br>- Pole nie.<br>Ogniowa bitwa przeniosła się już na równinę przed wylot wąwozu. Atramentowy ocean wrzał, wzdymał się, wirował i piekielnymi skokami wpadał w ognisty ziew.<br>- To już chyba zaraz... - powiedział Kronotos w ciszy oniemiałego, burzliwie skotłowanego obrazu na ekranach. &lt;page nr=143&gt; Minęła jeszcze jedna minuta. Nagle blask ognistego leja gwałtownie osłabł. Chmura zakryła go.<br>- Sześćdziesiąt kilometrów od nas - odpowiedział technik łączności na pytanie Horpacha. &lt;orig&gt;Astrogator&lt;/&gt; zarządził alarm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego