Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Sapiehów czy Radziwiłłów, gdyby nie nepotyzm. To dzięki nepotyzmowi podniesionemu do rangi ustroju światem rządziły przez wieki rody królewskie Piastów, Burbonów i Windsorów. Owszem, dziś trudno być miłośnikiem monarchii brytyjskiej, ale w końcu - nobody's perfect.
Nepotyzm ma też swoje wspaniałe miejsce w historii kultury. Kingsley Amis wychował Martina, Kirk Douglas wychował Michaela, Mieczysław Jastrun wychował Tomasza, Jerzy Stuhr - Macieja. Gdyby nie wsparcie rodziny, nie byłoby wielkich piłkarzy. Włoski trener Cesare Maldini wychował Paola Maldiniego, to wujek dał pierwszą szansę jednemu z najlepszych obecnie piłkarzy w Europie Frankowi Lampardowi, to Włodzimierz Smolarek wprowadził syna Euzebiusza do drużyny Feyenoordu.

Wystrzegajmy się tych, którzy
Sapiehów czy Radziwiłłów, gdyby nie nepotyzm. To dzięki nepotyzmowi podniesionemu do rangi ustroju światem rządziły przez wieki rody królewskie Piastów, Burbonów i Windsorów. Owszem, dziś trudno być miłośnikiem monarchii brytyjskiej, ale w końcu - nobody's perfect. <br>Nepotyzm ma też swoje wspaniałe miejsce w historii kultury. Kingsley Amis wychował Martina, Kirk Douglas wychował Michaela, Mieczysław Jastrun wychował Tomasza, Jerzy Stuhr - Macieja. Gdyby nie wsparcie rodziny, nie byłoby wielkich piłkarzy. Włoski trener Cesare Maldini wychował Paola Maldiniego, to wujek dał pierwszą szansę jednemu z najlepszych obecnie piłkarzy w Europie Frankowi Lampardowi, to Włodzimierz Smolarek wprowadził syna Euzebiusza do drużyny Feyenoordu. <br><br>Wystrzegajmy się tych, którzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego