Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
do całkowitego ich wyczerpania i długotrwałej niewydolności. Stąd wniosek; że trzeba odpoczywać zanim w narażonych komórkach nastąpią zmiany patologiczne. Przerwy w czasie dłuższej i cięższej pracy powinny być częstsze i niezbyt długie. W sumie czas przeznaczony na przerwy w pracy jest dużo krótszy od czasu koniecznego na odpoczynek po okresie wyczerpania.
Nie można podać ścisłych danych, które by określały granicę wyczerpania. Zależy ona od wielu czynników, głównie od rodzaju i czasu wykonywanej pracy, od indywidualnych właściwości układu nerwowego, od ogólnego stanu zdrowia, od stopni zmęczenia poprzednią pracą, od warunków, w jakich się pracuje.
W zasadzie każdy człowiek powinien być tak przygotowany
do całkowitego ich wyczerpania i długotrwałej niewydolności. Stąd wniosek; że trzeba odpoczywać zanim w narażonych komórkach nastąpią zmiany patologiczne. Przerwy w czasie dłuższej i cięższej pracy powinny być częstsze i niezbyt długie. W sumie czas przeznaczony na przerwy w pracy jest dużo krótszy od czasu koniecznego na odpoczynek po okresie wyczerpania.<br>Nie można podać ścisłych danych, które by określały granicę wyczerpania. Zależy ona od wielu czynników, głównie od rodzaju i czasu wykonywanej pracy, od indywidualnych właściwości układu nerwowego, od ogólnego stanu zdrowia, od stopni zmęczenia poprzednią pracą, od warunków, w jakich się pracuje.<br>W zasadzie każdy człowiek powinien być tak przygotowany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego