Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
nerwów, bolesna sztywność dotkniętych chorobą stawów i kończyn, zaburzeni w wydzielaniu potu (zbyt dużo lub z mało), także dokuczliwe zaprci albo uporczywe biegunki.

OBJAWY REUMATYZMU OSTREGO
Występują dreszcze, podwyższona temperatura ciała, ból w stawach, które puchną i stają się zaczerwienione. Bóle przenoszą się z jednych stawów na drugie.
Następuje zmniejszone wydzielanie moczu, który po odstawieniu tworzy ciemny osad. Chory poci się, ma kłopoty z zaśnięciem, cierpi na brak apetytu. Choroba trwa kilka tygodni i charakteryzuje się częstymi nawrotami. Najgroźniejszym, skutkiem nie leczonego tego rodzaju reumatyzmu jest zapalenie mięśnia sercowego i osierdzi.

Reumatyzm najczęściej spotykany jest u osób starszych.

NAJCZĘSTSZE SCHORZENIA REUMATYCZNE
nerwów, bolesna sztywność dotkniętych chorobą stawów i kończyn, zaburzeni w wydzielaniu potu (zbyt dużo lub z mało), także dokuczliwe zaprci albo uporczywe biegunki.<br><br>OBJAWY REUMATYZMU OSTREGO <br>Występują dreszcze, podwyższona temperatura ciała, ból w stawach, które puchną i stają się zaczerwienione. Bóle przenoszą się z jednych stawów na drugie.<br>Następuje zmniejszone wydzielanie moczu, który po odstawieniu tworzy ciemny osad. Chory poci się, ma kłopoty z zaśnięciem, cierpi na brak apetytu. Choroba trwa kilka tygodni i charakteryzuje się częstymi nawrotami. Najgroźniejszym, skutkiem nie leczonego tego rodzaju reumatyzmu jest zapalenie mięśnia sercowego i osierdzi.<br><br>Reumatyzm najczęściej spotykany jest u osób starszych.<br><br>NAJCZĘSTSZE SCHORZENIA REUMATYCZNE
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego