Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 2/6
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
mniejszościach.
Polacy z Wileńszczyzny sądzą, że jeśli ta zmiana zostanie uchwalona, ich prawo posługiwania się ojczystym językiem zostanie znacznie pomniejszone.
- Ja uważam, że poprawka ograniczy prawo naszej mniejszości, pan Landsbergis nie widzi takiego niebezpieczeństwa - powiedziała po spotkaniu w Sejmie marszałek Senatu RP. - Różnimy się w punktach widzenia, ale istnieje wola wyjaśnienia sobie wszystkiego do końca - akcentowała Grześkowiak w rozmowie z dziennikarzami.
Szef litewskiego Sejmu zapewnił ją natomiast, że obawy związane z planowanym nowym podziałem administracyjnym Litwy są bezpodstawne, bowiem przed uchwaleniem zmiany będą konsultowane z mniejszościami.
W drugim dniu oficjalnej wizyty na Litwie marszałek Senatu rozmawiała też z prezydentem Valdasem Adamkusem.
(PAP
mniejszościach.&lt;/&gt;<br>Polacy z Wileńszczyzny sądzą, że jeśli ta zmiana zostanie uchwalona, ich prawo posługiwania się ojczystym językiem zostanie znacznie pomniejszone.<br>&lt;q&gt;- Ja uważam, że poprawka ograniczy prawo naszej mniejszości, pan Landsbergis nie widzi takiego niebezpieczeństwa&lt;/&gt; - powiedziała po spotkaniu w Sejmie marszałek Senatu RP. &lt;q&gt;- Różnimy się w punktach widzenia, ale istnieje wola wyjaśnienia sobie wszystkiego do końca&lt;/&gt; - akcentowała Grześkowiak w rozmowie z dziennikarzami.<br>Szef litewskiego Sejmu zapewnił ją natomiast, że obawy związane z planowanym nowym podziałem administracyjnym Litwy są bezpodstawne, bowiem przed uchwaleniem zmiany będą konsultowane z mniejszościami.<br>W drugim dniu oficjalnej wizyty na Litwie marszałek Senatu rozmawiała też z prezydentem Valdasem Adamkusem.<br>&lt;au&gt;(PAP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego