Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
sprawą bajek i legend wywodzących się głównie z czasów średniowiecza, mocno tkwi obraz maga, astrologa, czarodzieja lub dobrej i złej wróżki - w szpiczastej ozdobie głowy.
Wysokie nakrycie głowy znamionowało również siłę militarną. Abstrahując od pruskiej pikielhauby, wspomnijmy ostro zakończone hełmy wszystkich armii starożytnych. Dotyczy to także legendarnych Amazonek. Indianie północnoamerykańscy, wykopując topory wojenne, wdziewali na głowy specjalne wysoko zwieńczające się ozdoby, z dala lepiej widoczne niż makijaż na ciele. Także i obecnie, gdy życie w rezerwatach staje się nie do zniesienia - odtwarzają te dawne znaki lub przybierają nimi swoje współczesne nakrycia głowy.
Kapelusz Gesslera
być może nie istniał, a jednak przeszedł
sprawą bajek i legend wywodzących się głównie z czasów średniowiecza, mocno tkwi obraz maga, astrologa, czarodzieja lub dobrej i złej wróżki - w szpiczastej ozdobie głowy.<br> Wysokie nakrycie głowy znamionowało również siłę militarną. Abstrahując od pruskiej pikielhauby, wspomnijmy ostro zakończone hełmy wszystkich armii starożytnych. Dotyczy to także legendarnych Amazonek. Indianie północnoamerykańscy, wykopując topory wojenne, wdziewali na głowy specjalne wysoko zwieńczające się ozdoby, z dala lepiej widoczne niż makijaż na ciele. Także i obecnie, gdy życie w rezerwatach staje się nie do zniesienia - odtwarzają te dawne znaki lub przybierają nimi swoje współczesne nakrycia głowy.<br>Kapelusz Gesslera<br>być może nie istniał, a jednak przeszedł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego