Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
powszechne.
7. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego
Z mocy art. 153 k. p. pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego z upływem roku pracy, a prawo do drugiego i następnych urlopów wypoczynkowych w każdym następnym roku kalendarzowym. Zachodzi zatem pytanie, kiedy pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego? W literaturze wymienia się trzy grupy przypadków:
1) gdy pracownik podejmuje pracę po raz pierwszy,
2) gdy pracownik nie przepracował łącznie roku czasu i zmienił zakład pracy,
3) gdy pracownik oprócz dotychczasowego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu podejmuje dodatkowe zatrudnienie (w odniesieniu do tego dodatkowego zatrudnienia).
Można wymienić czwartą grupę przypadków obejmującą takie sytuacje
powszechne. <br> &lt;tit1&gt;7. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego&lt;/tit1&gt;<br> Z mocy art. 153 k. p. pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego z upływem roku pracy, a prawo do drugiego i następnych urlopów wypoczynkowych w każdym następnym roku kalendarzowym. Zachodzi zatem pytanie, kiedy pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego? W literaturze wymienia się trzy grupy przypadków:<br> 1) gdy pracownik podejmuje pracę po raz pierwszy,<br> 2) gdy pracownik nie przepracował łącznie roku czasu i zmienił zakład pracy,<br> 3) gdy pracownik oprócz dotychczasowego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu podejmuje dodatkowe zatrudnienie (w odniesieniu do tego dodatkowego zatrudnienia). <br> Można wymienić czwartą grupę przypadków obejmującą takie sytuacje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego